Nasze Marki

W Szybie Irena znajdować się będzie browar oraz winiarnia.

Browar i Muzeum Browarnictwa
oraz Górnictwa

Chcąc ocalić od zapomnienia przepiękny zespół pokopalniany i przywrócić jego świetność poprzez zmianę funkcji na turystyczno-gastronomiczną, Spółka planuje zrewitalizować niniejszy obiekt.

Stworzenie interaktywnego muzeum historii górnictwa i browarnictwa będzie innowacyjnością produktową na skalę kraju.

Rewitalizacja szybu Irena w Wałbrzychu oraz stworzenie muzeum historii górnictwa i browarnictwa wraz z browarem, restauracją i ścieżką edukacyjną wpisuje się w trend rozwoju turystyki na obszarach poprzemysłowych.

Dodatkowo całokształt projektu pozwoli na wdrożenie planu sprawiedliwej transformacji i uchroni od zapomnienia wyjątkowy i zabytkowy szyb Irena.

W celu uatrakcyjnienia odbioru muzeum jako „żywego” i zwiększenia zainteresowania historią kopalni, górnictwa i browarnictwa Libertador wyposaży obiekt w jedyny w swoim rodzaju system holograficzny wraz z nagłośnieniem.

Postacie górników w formie hologramów będą zachęcać gości obiektu do poznania jego tajemnic. Z kolei ekrany pozwolą na sensoryczny odbiór treści związanych z górnictwem i browarnictwem, przedstawionych w trójwymiarze.

Największą atrakcją będzie jednak browar, który zacznie produkcję piwa w oparciu o recepturę rodziny Spiż oraz stylowa winiarnia ukryta w zabytkowym obiekcie maszyny wyciągowej, gdzie wina będą dostarczane przez Spółkę Amante dei Vini wprost z Toskanii.

Kompleks zostanie oddany do użytkowania w 2023 roku.

Amante
Dei Vini

Z zamiłowania do Toskanii stworzyliśmy wyjątkową firmę, gdzie liczy się jakość wina, miejsce jego wytworzenia, relacje z producentem i więź z klientem.

szyb irena

Szyb
Irena

W 2023 roku zostanie oddany do użytkowania Browar wraz z winiarnią, interaktywnym muzeum górnictwa i browarnictwa oraz ścieżką edukacyjną.

Strona używa cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z polityką prywatności.